- LAT
- ENG
- РУС
No 10. līdz 16. jūnijam M. K. Čurļoņa Nacionālajā mākslas muzejā, Kauņā, Lietuvā, jau 15. reizi notiks starptautiskais muzeju darbinieku tālākizglītības pasākums „Baltijas Muzeoloģijas skola.” Šī gada tēma ir "Tradīciju pārvērtēšana muzejos: atvērtība jauniem risinājumiem.” Skolā pulcēsies muzeju speciālisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, lai pieredzējušu muzeju teorētiķu vadībā diskutētu par muzeju lomu sabiedrībā un muzeju nozares aktualitātēm Baltijas valstīs.
Attēlā: mācību process BMS-2017, foto: J.Šakare
Katru vasaru kādā no Baltijas valstīm notiek Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ilgtermiņa sadarbības projekts muzeju darbinieku tālākizglītībā, kas paredz ik gadu īstenot nedēļu ilgu mācību programmu par dažādiem muzeja darba aspektiem. Baltijas Muzeoloģijas skolas (BMS) mērķis ir attīstīt un stiprināt muzeoloģisko domāšanu Baltijas valstīs, lai, sasaistot praksi ar teoriju, muzeji kļūtu profesionālāki, mūsdienīgāki un pieejamāki sabiedrībai. Muzeju darbinieki radošā un brīvā atmosfērā diskutē par dažādiem muzeja darba aspektiem, apmeklē muzejus un veido profesionālas un draudzības saites ar kolēģiem no Baltijas valstīm, kā arī labākajiem ārvalstu muzeju ekspertiem.
BMS-2018 nodarbības vadīs Linda Norisa | Linda Norris, Starptautiskās Vēsturisko sirdsapziņas vietu koalīcijas Globālo tīklu programmas direktore, ASV; Jari Harju | Jari Harju, Helsinku pilsētas muzeja kurators, Somija; kā arī Fransuā Meress | François Mairesse, muzeologs, Starptautiskās Muzeju padomes Muzeoloģijas komitejas ICOFOM prezidents, Francija. Kā ik gadu, dalībai skolā no katras valsts konkursa kārtībā ir atlasīti 10 dalībnieki.
Šī gada skolas tēma "Tradīciju pārvērtēšana muzejos: atvērtība jauniem risinājumiem” | "Rethinking the Museum: Opening Up to New Voices" saistīta ar muzeju lomu mūsdienu sabiedrībai aktuālo, dažkārt arī visai sarežģīto un "neērto" jautājumu apspriešanā, izprašanā, kā arī iespējamo risinājumu meklējumos un īstenošanā. BMS-2018 ietvaros, 13. jūnijā, notiks ICOFOM simpozijs “Definējot 21. gadsimta muzeju,” kuru vadīs ICOFOM prezidents Fransuā Meress, galvenos ziņojumus sniegs arī Baltijas valstu pārstāvji. BMS-2018 nobeigumā, 15. jūnijā, notiks neliela konference „Baltijas valstu šodienas muzeji: jauni risinājumi dialogā“ | "Contemporary Baltic Museums: New Voices in the Dialogue". Baltijas valstu simtgades gadā Baltijas valstu pārstāvji dalīsies pieredzē, sniedzot labākās prakses piemērus jauniem sabiedrības iesaistes un pārvaldības risinājumiem muzejos. Konference ir atvērta visiem interesentiem.
Projektu atbalsta visu Baltijas valstu Kultūras ministrijas, kuras to iekļāvušas savā sadarbības programmā. Projektu koordinē Latvijas Kultūras ministrijas Muzeju nodaļa un administrē - Baltijas Muzeoloģijas veicināšanas biedrība. Projektu līdzfinansē Valsts Kultūrkapitāla fonds. BMS ideju atbalsta Starptautiskā Muzeju padome ICOM, kuras Eiropas reģionālā komiteja ir Baltijas Muzeoloģijas skolas patrons.
Iepriekšējo gadu BMS mācību materiālu tulkojumi un informācija par projekta norisi atrodama Baltijas Muzeoloģijas skolas tiešsaistes vietnē www.bms.edu.lv.
Papildu informācija:
Anita Jirgensone,
KM Muzeju nodaļas vecākā referente
tālr. 67330302
e-pasts: Anita.Jirgensone@km.gov.lv