Aicinājums pieteikties 16. Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolā

Aicinām muzeju speciālistus un vadītājus pieteikties 16. Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolā (BMS-2019), kas notiks no 2019. gada 16. jūnija līdz 22. jūnijam Jūrmalā, Latvijā. Vasaras skolas tēma "Muzejs, apmeklētājs un sabiedrība" šoreiz būs interesanta tieši muzeju ekspozīciju un izstāžu kuratoriem un veidotājiem, kā arī visiem konceptuālā un praktiskā darba veicējiem šajā jomā. 

Kā apmeklētāju ieaicināt muzejā? Kā izpētīt un saprast, kas tieši ekspozīcijās, izstādēs un muzeja piedāvājumā kopumā ir apmeklētāju uzmanību un interesi saistošs un kas - nepamanāms,  garlaicīgs vai pat traucējošs? Šo un līdzīgu jautājumu teorētiskie un muzeogrāfiskie aspekti būs 2019. gada Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolas aktuālo tēmu lokā. Kā jau ierasts, vasaras skolas darba kārtībā būs gan lekcijas un semināri, gan arī praktiskas nodarbības, kā arī Jūrmalas un Rīgas muzeju apmeklējumi. 

Baltijas Muzeoloģijas veicināšanas biedrības sadarbības partneri BMS-2019 rīkošanā ir Jūrmalas pilsētas muzejs un Memoriālo muzeju apvienības Raiņa un Aspazijas muzejs. Kā katru gadu, būtisku atbalstu Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolai sniedz Latvijas Republikas Kultūras ministrija, kā arī Igaunijas un Lietuvas Kultūras ministrijas.

2019. gada Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolas nedēļu garo studiju programmu veidos un vadīs starptautiski atzīti lektori. Lektoru darbu Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolas 2019.gada sesijā iespējams nodrošināt, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam.

Diāna Valtersa | Diana Walters (Lielbritānija) ir ieguvusi doktora grādu Ņūkāslas Universitātē, uzsākusi karjeru Lielbritānijas muzejos un bijusi projektu vadītāja, koordinatore, pētniece un lektore vairāk nekā 20 valstīs. Viņa strādā arī kā konsultante miera veidošanas, pieejamības, līdzdalības, starpkultūru dialoga, izglītības, vadības un profesionālās attīstības jautājumos muzeju un kultūras mantojuma jomā. Ar Diānas un viņas kolēģu darbu var iepazīties grāmatā “Mantojums un miera veidošana”.  Šobrīd Diāna atgriezusies Lielbritānijā un ir Plimutas Universitātes pētniece un Ekseteras Universitātes goda vecākā pētniece. Viņa turpina darbu arī kā vieslektore Gēteborgas Universitātē, Zviedrijā.

Daniels Šmits | Daniel Schmitt (Francija) ir Augšfrancijas Politehniskās universitātes vecākais pasniedzējs. Viņa interešu lokā ir jaunie mediji, jaunās mediācijas ierīces un jaunie naratīvi. Daniels Šmits ir pievērsies apmeklētāju pieredzes pētīšanai muzejos ar tehnisko līdzekļu starpniecību un pēta apmeklētāju ķermeņa, kognitīvās un emocionālās pieredzes dinamiku: ko apmeklētājs cenšas saprast, ko cer sagaidīt no apmeklējuma, kādas zināšanas iegūst un kādas emocijas izdzīvo apmeklējuma laikā. Šis pētījums palīdz saprast, kā mēs individuāli un kolektīvi veidojam nozīmi savā ikdienas dzīvē un kā mēs pieņemam lēmumus. Daniels Šmits vadījis daudzus muzeju un izstāžu projektus Francijā un ārvalstīs. Viņš ir Starptautiskās Muzeju padomes (ICOM) Muzeoloģijas komitejas (ICOFOM) loceklis.

Mjuriela Meijere-Čemenska | Muriel Meyer-Chemenska (Francija) ir muzeogrāfijas eksperte un projektu vadītāja, muzeogrāfijas aģentūras Métapraxis direktore, specializējusies muzeju dizainā, kā arī informācijas un komunikāciju tehnoloģijās. Vairāk nekā 25 gadus viņa nodarbojas ar pastāvīgo ekspozīciju un muzeju veidošanu Eiropā, Āzijā un Dienvidamerikā. Mjurielas darbības lauks aptver apmeklētāju pieredzes pilnveidošanu, krājuma komunikāciju un satura uzlabošanu. Viņa izstrādā arī muzeogrāfisko piedāvājumu: muzeja programmas, apmeklējuma scenārijus, mediju darbus, muzeogrāfiskos un interpretācijas resursus. Mjuriela Meijere-Čemenska ir arī kino režisore, viņa radījusi vairāk nekā 100 filmas, audio un multimediālās programmas muzejiem, dokumentālās filmas, kā arī animācijas filmas televīzijai.

Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolas noslēgumā, piektdien, 21.jūnijā, notiks  plašam muzeju profesionāļu lokam atvērts pasākums - konference, kurā publisku lekciju sniegs Peters van Menšs | Peter van Mensch un Leontīne Meijere-van Menša | Léontine Meijer-van Mensch (Nīderlande). Savukārt triju Baltijas valstu pārstāvji konferencē ziņos par secinājumiem saistībā ar Latvijā, Lietuvā un Igaunijā 2018. gadā veiktajiem muzeju sociālās lomas pētījumiem.

Lai pieteiktos dalībai Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolā, līdz 30. aprīlim plkst. 23:59 jāaizpilda un jāiesniedz pieteikuma veidlapa. Vasaras skolas darba valoda - angļu, tādēļ arī pieteikuma veidlapu lūdzam aizpildīt angliski. Pēc pieteikumu izvērtēšanas, dalībai vasaras skolā no Latvijas tiks izvēlēti desmit interesenti.

Dalības maksa Latvijas muzeju pārstāvjiem 350 euro.

BMS-2019 programma (projekts)

Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolas mājaslapa

PielikumsIzmērs
bms_2019.png71.45 KB
Tags: