Baltijas Muzeoloģijas vasaras skola aicina pieteikties mācībām

​Baltijas Muzeoloģijas veicināšanas biedrība piedāvā intensīvas mācības, muzeju apmeklējumus, profesionālas sarunas un iespēju bagātināt zināšanas muzeju teorijā, piedaloties starptautiskajā tālākizglītības projektā Baltijas Muzeoloģijas skola. 2015. gada tēma “Muzeji 21. gadsimta radošās ekonomikas apstākļos” izvēlēta pietiekami vispārīga un daudzpusīga, lai tajā ietvertu muzeju dzīvē pēdējos gados ienākušās aktualitātes, caurskatot tās ICOM Muzeju ētikas kodeksa gaismā.

Anita Jirgensone, BMS projekta koordinatore, aicina muzeju speciālistus pieteikties mācībām Baltijas Muzeoloģijas skolā.
 

2015. gada Baltijas Muzeoloģijas skola (BMS-2015) notiks no 5. līdz 11. jūlijam Šauļos mūsdienu izcilāko muzeoloģijas ekspertu Dr. Martina Šērera | Martin Schärer, Šveice, un Dr. Fransuā Meresa | François Mairesse, Francija, vadībā. Skola tiek organizēta sadarbībā ar Šauļu “Aušros” muzeju un kā mācību bāze tiks izmantotas šī muzeja filiāles – pavisam nesen izbūvētais Fotogrāfijas muzejs, Haima Frenkeļa villa u.c. 

Dr. Martins Šērers Latvijas muzejniekiem pazīstams no līdzdalības BMS projektā 2005. gadā Bernātos un 2011. gadā Tallinā. Viņš ir izcils teorētiķis, kurš licis lietā savas zināšanas, radot Uztura muzeju Vevē pilsētā un aizraujošas, muzeju teorijā balstītas ekspozīcijas. Vienu no tām M.Šērers no neierasta skatupunkta ir aplūkojis publikācijā „Muzeoloģiska pastaiga jeb muzeologa pārdomas Uztura muzejā”. M. Šērers ir ICOM Muzeju ētikas komisijas prezidents.

 

Dr. Fransuā Meress Baltijas Muzeoloģijas skolas projektā kā lektors piedalījies 2006. gadā Valmierā un 2012. gadā Klaipēdā, kā arī vairākkārt uzstājies Latvijā rīkotajās konferencēs. Viņš ir Sorbonas Universitātes muzeoloģijas profesors, ICOM Starptautiskās Muzeoloģijas komitejas (ICOFOM) prezidents un daudzu nozīmīgu muzeoloģisko publikāciju autors.

Tuvāk par skolas norisi var uzzināt, ielūkojoties BMS mājaslapā www.bms.edu.lv. Tur atrodama arī veidlapa, kas aizpildāma, ja vēlaties pretendēt uz iespēju piedalīties BMS-2015. Pieteikumus gaidām līdz š. g. 15. aprīlim, tie sūtāmi uz e-pasta adresi: Anita.Jirgensone@gmail.com

Aicinām BMS-2015 pieteikties muzejniekus, kuri vēlas un spēj ietekmēt muzejā pieņemtos lēmumus, izrādot aktīvu pozīciju un profesionālās pilnveidošanās centienus, un vēlas rast atbildes uz jautājumiem, kas sākas ar urķīgo „kāpēc?”. Vietu skaits BMS ir ierobežots (Latvijai – 10 vietas), tāpēc, izskatot pieteikumus, īpaši tiks ņemta vērā pieteikuma iesniedzēja motivācija un spēja komunicēt angļu valodā.

Pateicoties BMS projekta atbalstītājiem – Latvijas Republikas Kultūras ministrijai un Valsts Kultūrkapitāla fondam – dalības maksa EUR 580 Latvijas muzejniekiem ir samazināta uz EUR 350. Šī summa nosedz visus dalībai projektā nepieciešamos izdevumus: izdales materiālus, lektoru darbu, mācību bāzi un mācību ekskursijas, kā arī naktsmītnes, ēdināšanu un centralizēti organizēto transportu no Rīgas līdz mācību vietai un atpakaļ. Pašiem atliek vien parūpēties par apdrošināšanu un 5. jūlijā - nokļūšanu līdz Rīgas Centrālajai autoostai (precīzāk – Centrāltirgus Zivju paviljona galam, kas vērsts pret Daugavu), lai kopā ar igauņu kolēģiem dotos uz Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolas mācību vietu.

Gaidām pieteikumus un – uz tikšanos Šauļos!

Tags: