Baltijas Muzeoloģijas vasaras skola atklāta!

Vakar pēcpusdienā starptautiskā muzeju darbinieku tālākizglītības projekta - Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolas - dalībnieki un lektores ieradās Hāpsalā, lai svinīgā un saviesīgā gaisotnē uzsāktu intensīvu mācību nedēļu. 

 

Skolas dalībnieki un lektores Igaunijas Dzelzceļa muzejā, Hāpsalā. Foto: A.Jirgensone

Baltijas Muzeoloģijas skolas - 2014 svinīgā atklāšana notika Igaunijas Dzelzceļa muzejā, bijušajā Hāpsalas dzelzceļa stacijā, kas celta pēc īpaša projekta, pabeigta 1907. gadā un funkcionējusi kā dzelzceļa stacija līdz pat 1995. gadam. Stacijas ēku raksturo tam laikam neparasti garais segtais perons, kā arī īpašs paviljons augstu viesu uzņemšanai.

Baltijas Muzeoloģijas skola šogad veltīta muzeja komunikācijas ar sabiedrību dažādiem aspektiem: tēmu lokā ir gan interpretācijas, gan pieejamības un iekļaušanas jautājumi, gan arī vingrināšanās muzeja komunikācijas politikas rakstīšanā.

 9. jūnijā no rīta paredzēta iepazīšanās stunda, kurā katrs skolas dalībnieks īsi pastāstīs par sevi un muzeju, kurā viņš strādā. Jau pirmajā dienā ieplānotas gan lekcijas, gan praktiski vingrinājumi, kā arī noslēgumā - diskusija par dienas laikā pārrunātajām tēmām.

Muzeoloģijas vasaras skola  notiek, pateicoties visu triju Baltijas valstu kultūras ministriju atbalstam un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam. Skolas organizācijā no Latvijas puses piedalās Baltijas Muzeoloģijas veicināšanas biedrība sadarbībā ar Starptautiskās Muzeju padomes (ICOM) Latvijas Nacionālo komiteju.

Tags: