Baltijas Muzeoloģijas vasaras skola Jūrmalā atklāta!

Svētdienas, 16. jūnija, vakarā Jūrmalas pilsētas muzejā svinīgā un priecīgā noskaņojumā tika atklāta Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolas 2019. gada mācību sesija. Baltijas Muzeoloģijas skola ir muzeju profesionāļu tālākizglītībai veidots un triju Baltijas valstu  ciešā sadarbībā uzturēts projekts, kas uzsākts 2004. gadā Latvijā. Tāpēc šajā atklāšanas reizē tika atzīmēta arī skolas pastāvēšanas piecpadsmit gadu jubileja.

Vispirms Baltijas Muzeoloģijas skolas dalībniekus un lektorus ar svinīgu uzrunu sveica Latvijas Republikas Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone.

Marju Reismā | Marju Reismaa, Igaunijas Kultūras ministrijas Kultūras mantojuma departamenta muzeju nozares eksperte un Mirjama Rābis | Mirjam Rääbis, Igaunijas Nacionālā mantojuma pārvaldes muzeju nozares kuratore, iepazīstināja ar šā gada skolas dalībniekiem no Igaunijas, savukart Vaiva Lankeliene | Vaiva Lankelienė, Lietuvas Republikas Kultūras ministrijas Atmiņas institūciju politikas grupas muzeju eksperte, - ar  vasaras skolas dalībniekiem no Lietuvas.

Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolas rīkotājas organizācijas pārstāve, Baltijas Muzeoloģijas veicināšanas biedrības valdes priekšsēdētāja Una Sedleniece iepazīstināja ar Latvijas muzeju speciālistiem, vasaras skolas dalībniekiem, kā arī ar lektoriem - Mjurielu Meijeri-Šemensku | Muriel Meyer-Chemenska, muzeogrāfi un režisori, un Danielu Šmitu | Daniel Schmitt, Augšfrancijas Politehniskās Universitātes vecāko pasniedzēju. Atklāšanas vakarā vēl nebija klātesoša Diāna Valtersa | Diana Walters, muzeju un kultūras mantojuma konsultante no Lielbritānijas.

Šogad Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolā piedalās 35 studenti - desmit no Igaunijas, desmit no Lietuvas un piecpadsmit no Latvijas.

Jūrmalas pilsētas un Jūrmalas pilsētas muzeja vārdā skolas dalībniekus sveica Jūrmalas pilsētas muzeja direktore Inta Baumane. Šā gada Baltijas Muzeoloģijas skolas atbalstītāji ir vairāki Jūrmalas muzeji - jau pieminētais Jūrmalas pilsētas muzejs, tā struktūrvienības Aspazijas māja un Jūrmalas brīvdabas muzejs, kā arī Memoriālo muzeju apvienības Raiņa un Aspazijas muzejs. 

Par godu Baltijas Muzeoloģijas skolas 15. gadskārtai īsu vēsturisku ieskatu vārdos un attēlos - par skolas izveidi un attīstību, tēmām un ģeogrāfiju, kā arī rezultātiem un ietekmi - sniedza Una Sedleniece un skolas veidotāja un galvenā koordinatore, Anita Jirgensone. Dzimšanas dienas svinības, kā jau pienākas, noslēdzās ar viesu mielošanu ar dzimšanas dienas kūku un patīkamām sarunām pie vīna glāzes.

Plašāku vizuālu ieskatu atklāšanas pasākumā var gūt Baltijas Muzeoloģijas veicināšanas biedrības attēlu galerijā.

2019. gada Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolu atbalsta Latvijas Kultūras ministrija, Lietuvas Kultūras ministrija un Igaunijas Kultūras ministrija, kā arī Valsts kultūrkapitāla fonds.

Tags: