Baltijas Muzeoloģijas vasaras skola noslēgusies

Lūk, noslēgusies jau devītā pēc kārtas Baltijas Muzeoloģijas vasaras skola. Droši vien nedaudz vēlāk varēsim iepazīties detalizētāk ar šīs vasaras Muzeoloģijas skolā studētajiem rakstiem un dalībnieku pieredzi. Bildes jau var skatīt fotogalerijā Baltic Museology School 2012 . Bet nu - pēdējais Anitas Jirgensones ziņojums no Klaipēdas: 

Skolas pēdējā diena, 10. augusts, sākās ar Susannas Petersones lekciju par priekšmetu atsavināšanu no muzeja krājuma. Atsavināšana jāuztver kā normāla krājuma veidošanas prakse. Taču pirms tās uzsākšanas ir jāatbild uz trim būtiskiem jautājumiem: Vai mana muzeja krājumam ir nepieciešama atsavināšana? Ja ir, kas mani attur no tās? Vai atsavināšana ir iekļauta mana muzeja krājuma politikā? Mūsdienu muzejā atsavināšana un krājuma papildināšana abas iet rokrokā kā neatņemamas krājuma veidošanas procedūras.
 
Pateicības vārdi Susannai Petersonei
 
Pēc lekcijas Susanna devās uz lidostu, lai jau vakarā iesaistītos cita muzeju pasākuma organizēšanā Somijā.
 
Fransuā Meresa pēdējā lekcija bija veltīta pārdomām par digitālo ēru muzejos un risku muzejiem palikt tukšiem - bez eksponātiem. Interesanta likās arī lekcijas daļa, kurā viņš iedziļinājās dažādās galējībās saistībā ar krājuma veidošanu. Atkal nonācām pie secinājuma, ka risinājumu nosaka cilvēku - muzeju darbinieku - attieksme un kompetence.
 
Fransuā Meresa noslēguma lekcija 2012. gada Baltijas Muzeoloģijas skolā
 
Mācību process beidzās ar grupu darbu, kura uzdevums bija apkopot šīs nedēļas ieguvumus.
Pēc viedokļu prezentācijas visi pakavējās atmiņās par aizvadītās nedēļas notikumiem un saņēma godam nopelnītos apliecinājumus par piedalīšanos Baltijas Muzeoloģijas skolas 2012.gada pasākumā.
 
BMS 2012 lektori paraksta dalībnieku apliecības
 
Fransuā Meress savā  galavārdā sacīja, ka šāda iespēja veselu nedēļu mācīties muzeoloģiju, turklāt starptautiskā gaisotnē, ir visai unikāla, un novēlēja šo tradīciju turpināt, iesaistot arvien jaunus daībniekus.
 
Latvijas dalībnieki un Fransuā Meress. Fotografēšanas brīdī nebija klātesošas Maira Valtere un Inese Baranovska
 
Pievakarē BMS-2012 dalībnieki un organizatori neformālā gaisotnē izbaudīja kopābūšanu, dancojot un draudzējoties lietuviešu tautas mūzikas pavadībā.
 
Lustīgā dancošana Baltijas Muzeoloģijas skolas noslēguma pasākumā
 
Tags: 

Pievienot komentāru

CAPTCHA
Pārbaudam, vai mājas lapu apmeklē dzīva būtne
Target Image