Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolas atklāšana Bauskas pilī

Svētdien, 14. jūlijā, Bauskas novads un Bauskas pils muzejs sagaidīja Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolas (BMS) dalībniekus un lektorus no trim Baltijas valstīm, Nīderlandes un Slovēnijas. Nu jau 10. vasaras skolas atklāšana norisinājās vairākās Bauskas pils zālēs.

Starptautisko muzejnieku saimi sirsnīgi uzņēma Bauskas pils muzeja direktors Māris Skanis, kā arī muzeja darbinieces un darbinieki.  - ar vīnu, kafiju, gardiem ēdieniem, pils ekspozīcijas apskati gides vadībā un, protams, seniem dančiem un senām spēlēm, kuras varēja gan skatīties, gan arī pašiem izmēģināt deju soļus un senas galda spēles. Dalībniekus sveica Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks, kurš krietnu laiku ir strādājis kā muzeja speciālists Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejā.

Vasaras skolā, kas ilgs nedēļu, muzeju speciālisti mācīsies, jautās, spriedīs un strīdēsies par muzeja lomu kultūras mantojuma glabāšanā un izmantošanā atbilstoši Eiropas Padomes Vispārējai konvencijai par kultūras mantojuma nozīmi sabiedrībā. Šogad BMS nodarbības vadīs Amsterdamas Reinvarda akadēmijas un Viļņas Universitātes profesors Peters van Menšs un Amsterdamas Reinvarda akadēmijas lektore Leontīne Meijere-van Menša. Skolas programmā ir paredzētas ne vien lekcijas, bet arī interaktīvas nodarbības un vairāku Latvijas un Lietuvas muzeju izzinoši apmeklējumi.

Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolas atbalstītāji 2013. gadā ir visu Baltijas valstu Kultūras ministrijas un Starptautiskā Muzeju padome.

Vizuālu ieskatu BMS atklāšanas vakarā - ar īsiem komentāriem - var gūt Baltijas Muzeoloģijas veicināšanas biedrības attēlu galerijās:

 

Tags: 

Pievienot komentāru

CAPTCHA
Pārbaudam, vai mājas lapu apmeklē dzīva būtne
Target Image