Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolas starptautiskā konference 13. jūnijā būs pieejama tiešraidē

Svētdienas, 12. jūnija, vakarā Telšos, Lietuvā, tiks atklāta 18. Baltijas Muzeoloģijas vasaras skola un sāksies intensīva un aizraujoša mācību nedēļa. Vasaras skolas tēma šogad atkal ir vairāk nekā aktuāla  Sarežģītais mantojums muzejos | Dealing with difficult heritage in museums. 13. jūnijā skolas mācību sesija sāksies ar starptautisku konferenci, kuru ikviens laipni aicināts vērot un klausīties tiešsaistē, YouTube platformā

Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolas 2022. gada konferences Sarežģītais vai nevēlamais mantojums, pārdomas un piemēri no Baltijas muzejiem | Difficult or undesirable heritage, reflections and cases from the Baltics programmā iekļauta vasaras skolas mācību programmas veidotāju un lektoru, Dr. Katrīnas Pabstas | Kathrin Pabst un Dr. Kajas Širokas | Kaja Širok prezentācija par to, kāpēc ir svarīgi strādāt ar sarežģīto mantojumu un ko šis darbs dod muzejiem un sabiedrībai, kā arī sešu Baltijas valstu pārstāvju priekšlasījumi par darbu ar sarežģīto vai nevēlamo, negribēto, vai neizzināto mantojumu Baltijas valstu muzejos.

Latvijas muzeju profesionāļu kopienu un pieredzi konferencē pārstāvēs Kristīne Milere no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Maija Meiere-Oša no Žaņa Lipkes memoriāla

KONFERENCES PROGRAMMA

Konference būs skatāma un klausāma 13. jūnijā no 9:00 līdz 16:00  tiešsaistē, YouTube platformā

Sarežģītā mantojuma tēma ir aktuāla visu veidu muzejiem, neraugoties uz to statusu vai krājuma saturu. Ņemot vērā mūsdienu pasaulē notiekošos neparedzamos un strauji mainīgos politiskos, ekonomiskos, sociālos un kultūras procesus, ļoti svarīgi ir izvērtēt muzeju lomu, iespējas un ierobežojumus, gan strādājot ar liecībām muzeja krājumā, gan interpretējot tās, gan rādot un stāstot par sarežģīto mantojumu sabiedrībai, muzeja apmeklētājiem un lietotājiem.

Šogad Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolā kopā ar trīsdesmit Baltijas valstu muzeju speciālistiem piedalīsies arī vairāki muzeju profesionāļi no Ukrainas. Viņu dalību Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolā organizē un atbalsta Starptautiskās Muzeju padomes Lietuvas Nacionālā komiteja – ICOM Lietuva.

Baltijas Muzeoloģijas skolas 2022 PROGRAMMA un DALĪBNIEKU SARAKSTS, kā arī plašāka informācija par skolu pieejama Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolas mājaslapā.

Baltijas Muzeoloģijas skolas 2022. gada mācību sesiju organizē Lietuvas Kultūras ministrija sadarbībā ar  Žemaišu muzeju “Alka” un Baltijas Muzeoloģijas veicināšanas biedrību. Konferences "Sarežģītais vai nevēlamais mantojums, pārdomas un piemēri no Baltijas muzejiem" norisi atbalsta ICOM Lietuva.

Kā katru gadu, būtisku atbalstu Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolai sniedz Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, kā arī Igaunijas Kultūras ministrija un Igaunijas Nacionālā mantojuma pārvalde.

PielikumsIzmērs
bms2022_conference_programme.pdf112.13 KB