Iespēja piedalīties Baltijas Muzeoloģijas skolas atklātajā sesijā

Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolas 2019. gada programmā šogad iekļauta atklātā sesija "Muzejs, apmeklētājs un sabiedrība", kas notiks piektdien, 21. jūnijā, no 13:00 līdz 17:00, Jūrmalā, “Hotel Jurmala Spa” konferenču zālē “Aspazija”. Uz atklāto sesiju aicināti visi ieinteresētie muzeju nozares pārstāvji. Jāņem vērā, ka sesijas darba valoda ir angļu valoda.

Daudziem muzeju speciālistiem interesē muzeju un muzeju darba vērtējums no apmeklētāju uni dažādu sabiedrības grupu viedokļa, taču nav nemaz tik vienkārši iegūt šādu vērtējumu, turklāt korektā, analizējamā un tālākiem secinājumiem un darbībai lietojamā formātā.

Interesants ir fakts, ka 2018. gadā visās trijās Baltijas valstīs ir veikti muzeju un kultūras auditorijas pētījumi. Latvijas Republikas Kultūras ministrijas pasūtītie un Latvijas Kultūras akadēmijas Zinātniskās pētniecības centra aktuālie pētījumi "Latvijas muzeju nozīme dažādām sabiedrības mērķgrupām; muzeju un sabiedrības mijiedarbība" un "Kultūras patēriņa un līdzdalības ietekmes pētījums" ir pieejami ikvienam, gan lasīšanai tiešsaistē, gan lejupielādei. Atklātās sesijas ieguvums būs iespēja salīdzināt galvenās atziņas no Igaunijas, Lietuvas un Latvijas pētījumiem. Pētījumus prezentēs Igaunijas Kultūras ministrijas Kultūras mantojuma departamenta muzeju eksperte Marju Reismā, Lietuvas Kultūras ministrijas Atmiņas institūciju politikas grupas eksperte Vaiva Lankeliene un Latvijas Kultūras akadēmijas Zinātniskās pētniecības centra vadošā pētniece Baiba Tjarve.

Atklātās sesijas ievadā noslēgumā piedāvājam gūt plašāku teorētisku un praktisku ieskatu par muzeju, to apmeklētāju, neapmeklētāju, kā arī sabiedrības mijattiecību tēmu, noklausoties Saksijas Valsts Etnogrāfijas muzeju direktores Leontīnes Meijeres van Menšas (Nīderlande / Vācija) un neatkarīgā muzeologa Pētera van Menša (Nīderlande) lekcijas.

Vietu skaits pasākumā ir ierobežots, tāpēc, lai pieteiktos dalībai Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolas atklātajā sesijā, lūdzam aizpildīt elektroniskās reģistrācijas veidlapu

Detalizēta informācija par atklātās sesijas norises vietu, laiku un programmu pievienota šīs ziņas pielikumā.

Vairāk uzzināt par 2019. gada Baltijas Muzeoloģijas skolas programmu, lektoriem un mācību tēmām var Baltijas Muzeoloģijas skolas vietnē.  

Kā katru gadu, Baltijas Muzeoloģijas skolu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, kā arī Igaunijas un Lietuvas Kultūras ministrijas. Nozīmīgs ir arī  Valsts kultūrkapitāla fonda atbalsts. Vasaras skolas norises Jūrmalā un Rīgā palīdz nodrošināt Jūrmalas pilsētas muzejs un Memoriālo muzeju apvienības Raiņa un Aspazijas muzejs.

PielikumsIzmērs
21_06_2019._bms2019_atklata_sesija.pdf284.44 KB
Tags: