Igaunijas Jūras muzejs aicina uz starptautisku konferenci

Kolēģe Tēle Sāra | Teele Saar no daudziem Latvijas iedzīvotājiem nu jau labi zināmā Igaunijas Jūras muzeja ir atsūtījusi ziņu, kas iepriecinās ne vien Baltijas Muzeoloģijas skolas draugus, bet visus muzeju atvērtībā dažādām sabiedrības grupām ieinteresētos muzeju profesionāļus: 2. un 3. septembrī Tallinnā, Igaunijā, notiek Igaunijas Jūras muzeja 15. zinātniskā konference, kas veltīta sabiedrības iesaistei tematisko muzeju darbā.

 Starptautiskās konferences  uzmanības fokusā būs jautājums par "atvērtā muzeja" idejas īstenošanu tematiskajos muzejos un sabiedrības iesaisti to darbā.  Tematiskie muzeji parasti savā darbā pievēršas tēmai, kas ir saistīta ar noteikta pētnieku, entuziastu un interesentu loka darbu un mērķiem. Vai un kā vienai specifiskai tēmai veltīta muzeja darbā ieinteresēto ļaužu kopiena atšķiras no vēstures / novadpētniecības muzeja piedāvājumā un darbā ieinteresēto loka? Vai iesaistīt ekspertus un entuziastus tematiska muzeja darbā ir vieglāk vai tomēr sarežģītāk? Kā iespējams noteikt tematiskā muzeja pamata mērķauditoriju? Šie un līdzīgi jautājumi tiks analizēti gan konferences  runātāju priekšlasījumos, gan arī diskusijās.

Konferencē būs iespējams klausīties un satikt muzeju ekspertus gan no Igaunijas, gan arī citām Eiropas valstīm. Arī uzaicināto runātāju izlase iedvesmo - un ir liels prieks, ka viņu vidū ir daudz pazīstamu seju no dažādu gadu Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolas sesijām, tostarp arī lieliskā Baltijas Muzeoloģijas skolas - 2013 lektore Leontīne Meijere van Menša, kura šobrīd ir Eiropas Kultūru muzeja Berlīnē direktores vietniece.

Konferences dalības maksa (50 € par divām dienām) ir visnotaļ saprātīga un arīdzan ceļa nogrieznis Rīga-Tallinna nav tas garākais. Reģistrēties dalībai konferencē iespējams līdz 18. augustam. Konferences darba valoda būs angļu. 

Nu atliek vien ieskatīties konferences mājaslapā, kur rodama detalizēta informācija par uzaicinātajiem runātājiem un konferences norises vietu, programmu un pieteikšanos - un izlemt!