Informācija par pieteikšanās iespējām Baltijas Muzeoloģijas skolā

Baltijas Muzeoloģijas vasaras skola (BMS) ir starptautisks tālākizglītības projekts Baltijas valstu muzeju profesionāļiem. Projekts uzsākts 2004. gadā. Mācības skolā veidotas kā ikgadējs, kādai no aktuālajām muzeju nozares tēmām veltīts nedēļu garš lekciju, semināru un nodarbību kopums, kurā savās zināšanās dalās starptautiski atzīti lektori. 

BMS mērķis ir apvienot muzeju jomā strādājošos profesionāļus, piedāvājot iespēju iesaistīties starptautiskos sadarbības tīklos, dalīties pieredzē, iepazīt labās prakses piemērus gan Baltijas valstīs, gan citur pasaulē. BMS organizatori vēlas dalībniekiem piedāvāt patiesi aizraujošu un neaizmirstamu pasākumu.

2020. gada Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolas norise plānota no 2. līdz 8. augustam Narvā, Igaunijā. Šajā mācību sesijā galvenā uzmanība tiks pievērsta muzeju gatavībai krīzēm un krīzes situāciju pārvarēšanai. Jāatzīst, ka izraudzītā tēma kā nekad sasaucas ar šodienas aktualitātēm. 

Par to, kā muzejam saglabāt darbaspējas krīzes situācijās, maksimāli novēršot iespējamo kaitējumu mantojumam, savās zināšanās un pieredzē dalīsies ASV eksperte Rebeka Kenedija | Rebecca Kennedy, kas guvusi ilggadēju pieredzi kā Smitsona Institūta krājuma pārvaldības un saglabāšanas vadoša speciāliste un šobrīd ir viena no krājuma aprūpes uzņēmuma Curae Collections Care, LLC dibinātājām. Mācību procesa nodrošināšanā piedalīsies arī divas igauņu kolēģes: Janika Turu | Janika Turu, Igaunijas Nacionālā mantojuma pārvaldes mākslas mantojuma eksperte, un Linda Lainvo | Linda Lainvoo, Igaunijas Nacionālā mantojuma pārvaldes Muzeju un mākslas mantojuma departamenta direktore, Igaunijas Mākslas akadēmijas un Tartu Universitātes lektore.

Aicinājums iesniegt pieteikumus dalībai Baltijas Muzeoloģijas skolas 2020. gada vasaras sesijā tiks publicēts, tiklīdz būs atcelti pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumi. Aicinām paturēt prātā plānoto skolas norises laiku – no 2. Līdz 8. augustam – un nepalaist garām pieteikšanās iespēju! 

Tikmēr muzeju speciālistiem, kuri šogad plāno piedalīties Baltijas Muzeoloģijas skolā, iesakām noskaidrot, vai jūsu muzejs atbalstīs un spēs finansiāli nodrošināt līdzdalību BMS-2020 mācībās. Pateicoties Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstam, dalības maksa Latvijas muzeju speciālistiem tiks samazināta – vienai personai tā būs 350 euro (pilna dalības maksa – 600 euro). Gadījumos, kad muzejs nevarēs sniegt atbalstu dalībai BMS, lūdzam apsvērt iespēju lūgt atbalstu Valsts kultūrkapitāla fonda radošo braucienu programmā.

Atgādinām, ka šogad iespēja piedalīties projektā būs 10 Latvijas muzeju speciālistiem. Ja pieteikumu skaits pārsniegs 10, tad, kā parasti, tiks izvērtēta pretendentu līdzšinējā darba pieredze un ieguldījums muzeju nozarē, personīgā motivācija, angļu valodas zināšanas, kā arī iepriekšējā līdzdalība BMS projektā.

Sekojiet informācijai – gan šeit, Baltijas Muzeoloģijas biedrības mājaslapā, gan Baltijas Muzeoloģijas skolas mājaslapā, kur jau šobrīd atradīsiet informāciju par Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolas 2020 lektorēm un varēsiet sekot līdzi izmaiņām un papildinājumiem skolas mācību programmā (angļu val.).  

 
Tags: