Izsludināta pieteikšanās mācībām 15.Baltijas Muzeoloģijas skolā

Baltijas Muzeoloģijas veicināšanas biedrība aicina Latvijas muzeju speciālistus pieteikties dalībai 15. starptautiskajā muzeju profesionāļu tālākizglītības sesijā, Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolā (BMS 2018). Skola notiks no 2018. gada 10. līdz 16. jūnijam M. K. Čurļoņa Nacionālajā mākslas muzejā, Kauņā, Lietuvā.

Attēls: fragments no M. K. Čurļoņa Nacionālā mākslas muzeja publicitātes foto.

Baltijas Muzeoloģijas skola sniedz iespēju veselu nedēļu nodoties intensīvām studijām radošā un brīvā atmosfērā; analizēt muzeju teorijas aktuālākos jautājumus un atziņas un sasaistīt tās ar muzeja ikdienas praksi; diskutēt par dažādiem muzeja darba aspektiem, veidot profesionālas un draudzības saites ar kolēģiem no Baltijas valstīm, kā arī labākajiem ārvalstu muzeju ekspertiem. 

Šā gada mācību tēma - "Tradīciju pārvērtēšana muzejos: atvērtība jauniem risinājumiem" | “Rethinking the Museum: Opening Up to New Voices” - saistīta ar muzeju lomu mūsdienu sabiedrībai aktuālo, dažkārt arī visai sarežģīto un "neērto" jautājumu apspriešanā, izprašanā, kā arī iespējamo risinājumu meklējumos un īstenošanā. Lai analizētu un diskutētu muzeja kā institūcijas nozīmību plašākā sociālā un politiskā kontekstā, šoreiz īpaši tiek gaidīti pieteikumi no muzeju vadītājiem un vadošajiem speciālistiem.

Nodarbības vadīs Baltijas Muzeoloģijas skolas lektori Linda Norisa | Linda Norris (ASV), Starptautiskās Vēsturisko sirdsapziņas vietu koalīcijas Globālo tīklu programmas direktore, un Jari Harju | Jari Harju (Somija), Helsinku pilsētas muzeja kurators. Vairāk informācijas par BMS 2018 vadošajiem lektoriem un vieslektoru Fransuā Meresu | François Mairesse (Francija) atradīsiet Baltijas Muzeoloģijas skolas mājaslapā.

Baltijas Muzeoloģijas vasaras skola arī šogad, Baltijas valstu simtgades gadā, notiek ar Lietuvas un Igaunijas kultūras ministriju, Latvijas Kultūras ministrijas, kā arī Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Pieteikuma veidlapu lūdzam aizpildīt un iesūtīt līdz 30. aprīlim plkst. 23:59

Dalības maksa Latvijas muzejniekiem - 350 euro.

Tags: