Lindas Norisas lekciju un semināru cikls aizvadīts

No 2016. gada 10. līdz 18. februārim Rīgā un Tukumā notika ASV muzeju ekspertes, Lindas Norisas | Linda Norris septiņu aizraujošu lekciju un semināru cikls “Dialogā balstīta mācīšanās: radošums muzeja darbā”. Projektu ar  Baltijas-Amerikas Brīvības fonda atbalstu īstenoja Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Baltijas Muzeoloģijas veicināšanas biedrību, Kultūras ministriju un muzejiem: Žaņa Lipkes memoriālu, Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, Latvijas Dabas muzeju, LKA Rīgas Kino muzeju un Tukuma muzeju.

Lindas Norisas vadītajos semināros piedalījās kopā vairāk nekā 100 muzeju dalībnieku no dažādiem Latvijas muzejiem un citām kultūras organizācijām. Īpaša interese par šo tālākizglītības un domu apmaiņas pasākumu ciklu bija to muzeju darbiniekiem, kuros patlaban notiek būtiskas pārmaiņas - muzeju ēku rekonstrukciju, jaunu pastāvīgo ekspozīciju un jaunu programmu veidošanas projekti.

Savā emuārā The Uncataloged Museum Linda Norisa ir publicējusi īsu apskatu par vienu no semināru dienām Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, kā arī īsas pārdomas pēc Aspazijas mājas apmeklējuma Jūrmalā.

Savukārt ar Latvijas Radio Ziņu dienesta korespondentes Māras Rozenbergas interviju ar Lindu Norisu varat iepazīties šeit.

Latvijas Kultūras akadēmija ir sagatavojusi trīs lekciju video (angļu val.), kuri tagad pieejami tiešsaistē:

Lekcija “Atšķirību izlīdzināšana un saišu stiprināšana. Sabiedrības iesaistīšana muzeja darbā” (1. daļa)

Lekcija "Atšķirību izlīdzināšana un saišu stiprināšana. Sabiedrības iesaistīšana muzeja darbā" (2. daļa)

Lekcija "Ieskats ASV muzeju dzīvē"

Pateicamies visiem lekciju un semināru dalībniekiem, iesaistītajiem kolēģiem un projekta atbalstītājiem! Novēlam, lai ideju un iedvesmas pietiek ilgākam laikam!

Tags: