- LAT
- ENG
- РУС
Kārtējā muzejpedagogu neformālās iniciatīvas Nedarbnīca vasaras sesija šogad notiks 15.-16. augustā, Madonā, ar moto “Pētnieks / Spēlnieks / Muzejpedagogs”.
Ziņa papildināta: šobrīd pieteikšanās Nedarbnīcas vasaras mācību un pieredzes apmaiņas semināram ir noslēgusies, jo sasniegts maksimālais iespējamais dalībnieku skaits. Paldies muzejpedagogiem par lielo interesi un atsaucību!
Madonas sesijas moto “Pētnieks / Spēlnieks / Muzejpedagogs” ir rotaļīga atsauce uz Vidzemes augstienei un Madonai raksturīgo pilsētvidi, akcentējot apkārtējās vides tēmas darbā ar muzeju apmeklētājiem. Dabas vide un reljefs Madonas paugurainajā pilsētvidē ir nozīmīgi faktori, kuri vienmēr sagādājuši izaicinājumus cilvēkam draudzīgas apbūves veidošanā. Madonas pilsētbūvnieki un iedzīvotāji ar šo izaicinājumu dažādos laikos tikuši galā ar dažādām metodēm. Pilsētas attīstība turpinās. Kā mūsdienu sabiedrība izprot pilsētplānošanas pamatprincipus? Cik liela nozīme dzīves vides veidošanā ir reljefam un klimatiskajiem apstākļiem? Kā tas mainījies vēstures gaitā? Šie un citi līdzīgi jautājumi aizvien biežāk nonāk arī muzejnieku redzeslokā, veidojot mūsdienīgu piedāvājumu dažādām auditorijām. Pētnieks / Spēlnieks / Muzejpedagogs ir katrs Nedarbnīcas dalībnieks, kuru šajā izzinošajā ceļojumā pavadīs arhitektūras un telpiskās plānošanas speciālisti, kā arī Madonas muzeja darbinieki.
Semināra dalībniekiem pirmajā dienā būs iespējams piedalīties Latvijas Arhitektu savienības projekta Skolnieks. Pētnieks. Pilsētnieks pārstāvju telpiskās plānošanas ekspertes un projekta koordinatores Lienes Gaujenietes un arhitektes Agneses Lāces lekcijā un radošajā darbnīcā, kā arī noklausīties Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izglītojošā darba nodaļas vadītājas Zanes Grīnvaldes nodarbību par pilsētbūvniecības vēsturi kā iespēju izzināt apkārtni un rosināt sabiedrību domāt par dzīves vidi, mantojumu un saglabājamām vērtībām. Lai rosinātu muzejpedagogus un muzeju komunikācijas speciālistus meklēt atbildes uz jautājumiem par pilsētplānošanu, kā arī pievērstu uzmanību katram savas specifiskās ekovides izpētei un analīzei, semināra dalībnieki tiks iesaistīti izpētes procesā ar spēles elementiem, apkārtējās vides analīzē un izzināšanā un risinājumu meklēšanā, izmantojot Madonas muzeja un profesionālu ekspertu pieredzi un ieteikumus, apkārtējās vides izaicinājumus un Madonas apkārtnes daudzveidīgo kultūras mantojumu.
Semināra otrajā dienā dalībniekiem tiks piedāvāta radoša nodarbība Cesvaines pilī, kā arī Madonas muzeja Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuves apmeklējums Sarkaņos, kur būs iespējams noklausīties arī Eduarda Veidenbauma muzeja “Kalāči” projekta “Vairāk gaismas” vadītājas Ingas Surguntes stāstījumu par muzeju ieguldījumu sabiedrības mentālās veselības un labbūtības veicināšanā.
Pieteikšanās līdz š. g. 22. jūlijam, elektroniskā veidlapa atrodama šeit: bit.ly/Nedarbnica2022 Dalībnieku skaits ir ierobežots, līdz ar to pieteikumu pieņemšana var tikt pārtraukta agrāk.
Dalības maksa: 45,00 EUR no personas jāapmaksā priekšapmaksā ar pārskaitījumu pēc dalības apstiprinājuma saņemšanas un saskaņā ar Baltijas Muzeoloģijas veicināšanas biedrības izsniegto rēķinu. Apstiprinājums par dalību un rēķins tiks izsūtīts uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi ne vēlāk kā līdz š.g. 5. augustam.
Dalībniekiem tiks nodrošināts: naktsmītnes viesnīcā Madona vienai naktij (15.-16. augusts, divvietīgi un trīsvietīgi numuriņi), programmā paredzētās ēdienreizes un ekskursijas. Dalībniekiem pašiem jānodrošina: nokļūšana Madonā un mājupceļš, vīna degustācija darītavā Domu pietura (pēc izvēles).
Projekta atbalstītāji un partneri: Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs, Baltijas Muzeoloģijas veicināšanas biedrība, Tukuma muzejs, Valsts kultūrkapitāla fonds.
Kontaktpersonas:
Zane Grīnvalde, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izglītojošā darba nodaļas vadītāja (Zane.Grinvalde@madona.lv)
Una Sedleniece, Baltijas Muzeoloģijas biedrības valdes priekšsēdētāja (muzeologi@gmail.com).
Pielikums | Izmērs |
---|---|
2022_07_04_programma_nedarbnica.pdf | 174.84 KB |