Muzejs, radošā ekonomika un ētika

Nu jau pāris dienas norit intensīvas mācības 2015. gada Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolā (BMS), Šauļos, Lietuvā. Skaistajā atklāšanas pasākumā, kas norisinājās 5. jūlija vakarā Haima Frenkeļa villā, ieskatu varat gūt Šauļu Aušras muzeja izveidotajā fotogalerijā sociālajā vietnē Facebook. Šovakar saņēmām arīdzan īsu ziņojumu no Anitas Jirgensones, kura ir viena no Baltijas valstu muzeju profesionāļu ilgtermiņa tālākizglītības projekta iniciatorēm un ilggadējām organizatorēm. 

Kā jau virsraksts vēsta, šogad vasaras skolas tēmas saistās ar trīs dažādu un tomēr cieši saistītu jomu - muzeju, ekonomikas un ētikas - auglīgas mijiedarbes - bet arī pretrunu - analīzi un diskusijām par krasākajām šīs mijiedarbes un pretrunu izpausmēm šodienas muzeju praksē.  Pirmās divas dienas ir patiesi darbīgas - dr. Martina Šērera lekcijas un semināri par lekciju tēmām, diskusijas, kā arī vairāku Šauļu muzeju apmeklējumi.

Rīt, 8. jūlijā,  plānots mācību brauciens uz Burbišķu un Pakrojas muižām, kur BMS dalībnieki izvērtēs šo mantojuma objektu piedāvājumu. 

Lūk, arī daži attēli, kas ļauj ielūkoties vasaras skolas ikdienā:

Tradicionālā Baltijas Muzeoloģijas skolas atklāšanas pasākuma lektoru un studentu kopbilde. Šķiet, ne visi ir ieradušies!

 

Mēģinājums simetriski piepildīt Haima Frenkeļa villas | Chaimo Frenkelio vila kāpnes.

 

Jūrmalas pilsētas muzeja direktore Inta Baumane un Tukuma muzeja direktore Agrita Ozola atkal līksmas - jo skolas solā!

 

Latvijas Fotogrāfijas un Rīgas Kino muzeja vadītājas Maira Dudareva un Zane Balčus Šauļu Fotogrāfijas muzeja | Fotografijos muziejus zālēs.

 

Dr. Martins Šērers runā par vienu no šobrīd aktuālākajiem muzeja krājuma darba un muzeja ētisko izvēļu krustpunktiem.

 

Šauļu Divriteņu muzejā | Dviračių muziejus iespējams gan aizmirst ikdienas rūpes, gan arī uzlabot fiziskās spējas!

 

.

 

 

Tags: