Muzeoloģijas mācīšanās tradīcija turpinās

Arī šajā finansiāli un emocionāli saspringtajā laikā turpinās Baltijas Muzeoloģijas skolas tradīcija – vienu vasaras nedēļu veltīt muzeju teorijas padziļinātai apguvei. Kā ierasts, nodarbības vadīs starptautiski atzīti ārvalstu lektori – Paula Dossantosa, kas muzeoloģisko izglītību guvusi Brazīlijā, Nīderlandē un Portugālē un patlaban strādā Reinvarda akadēmijā Amsterdamā, kur vada maģistra studiju programmu, un Iveta Stēlena, kuras interešu lokā ir ne tikai muzeoloģija, bet arī tautas dziesma, un kura savās zināšanās dalās ne tikai dzimtajā Lielbritānijā, bet arī regulāri uzstājas starptautiskās auditorijās. Tradicionāli mācības plānotas kopā ar Lietuvas, Igaunijas kolēģiem, bet viena dalībniece ieradīsies no tālās Austrālijas.


BMS nodarbības notiks no 13. līdz 18. jūnijam Rēzeknē par tēmu „Nemateriālais mantojums un muzeji”. Pasākuma organizēšanā aktīvi piedalās Latgales kultūrvēstures muzejs. Pasākuma programma patlaban top, bet tiklīdz būs saņemta informācija par to, tā tiks ievietota mājaslapā www.bms.edu.lv.
Baltijas Muzeoloģijas skolā aicinām piedalīties muzeju darbiniekus ar labām angļu valodas zināšanām un interesi par muzeju darba teoriju. Pieteikumi līdzdalībai BMS-2010 tiks gaidīti līdz 30. aprīlim. Kamēr notiek BMS mājaslapas atjaunošana, pieteikuma anketu var saņemt elektroniski. Pieprasījumu lūdzam sūtīt uz adresi Anita.Jirgensone@gmail.com.
Dalības maksa Latvijas muzeju darbiniekiem šogad ir  Ls 120, lai gan reālās izmaksas ir palikušas 400 latu apmērā. Samazinātā maksa ir iespējama, pateicoties saņemtajam atbalstam no Nordic Culture Point un Valsts Kultūrkapitāla fonda. Dalības maksa ietver visus mācībām nepieciešamos izdevumus: izdales materiālus, lektoru darbu, naktsmītnes, ēdināšanu un mācību ekskursijas.
Uz tikšanos Rēzeknē!
  
 Anita Jirgensone
BMS projekta vadītāja

Tags: