Muzeoloģijas vasaras skola Bauskā - trešā diena

Vēl viena diena Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolā ir aizvadīta. Par lekcijās runāto, kā arī par Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejā pieredzēto vārdos un bildēs ziņo Anita Jirgensone un Una Sedleniece.

Trešajā BMS-2013 dienā vasaras skolas dalībnieki klausījās Petera van Menša lekciju par autentiskumu. Tā lika vēlreiz pārdomāt par paņēmieniem un veidu, kā ekspozīcijā iedzīvināt vietas garu un likt cilvēkiem sajust vēstures īpašo valdzinājumu. Prātā palika un aizkustināja arī doma, ka, pretēji pēdējā laikā daudzinātajam, muzejā gūtā pieredze nav tikai sajūsmināšanās vai izklaide, to nevar arīdzan pilnībā aizstāt ar pakalpojumu daudzveidību vai izsmalcinātību.

Peters van Menšs savā lekcijā vēlreiz apliecināja, ka muzeoloģijas pamatuzdevums nav  tikai atbilžu sniegšana, bet gan arvien jaunu jautājumu uzdošana.

Labs piedzīvojums un stimuls tālākām pārdomām par vēstures muzeju komunikācijas veidiem šajā dienā bija Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja apmeklējums.Te var aplūkot nelielu attēlu kopu, kazi, varbūt tas rosinās pašiem doties uz Bausku, lai apmeklētu pilsētas muzejus!

Tags: 

Pievienot komentāru

CAPTCHA
Pārbaudam, vai mājas lapu apmeklē dzīva būtne
Target Image