Otrā mācību diena Muzeoloģijas vasaras skolā

Par Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolas otrās dienas notikumiem - mācībām un pieredzēto Biržu muzejā, Lietuvā -  no Bauskas ziņo skolas organizatore Anita Jirgensone.

Rīta pusē vasaras skolas dalībnieki tika sadalīti piecās darba grupās - katras grupas uzdevums bija izvērtēt kāda muzeja politiku sadarbībai ar dažādiem sabiedrības segmentiem. Jāatzīst, ka vērtēšanas process nebūt nebija viegls, taču visas grupas tika ar to galā.

Pēcpusdienā Muzeoloģijas vasaras skolas dalībnieku un lektoru ceļš veda uz Lietuvu - Biržu reģionālo muzeju, kas mīt Biržu pils telpās. Muzejā ir bagātīgs krājums un plašas ekspozīcijas. Tas piedāvā arī daudzveidīgas izglītojošās programmas. Vienu no tām izbaudīja arī BMS dalībnieki.

Šajā dienā Leontīne Meijere-van Menša savā lekcijā runāja par dažādu sabiedrības grupu lomu kultūras mantojuma izmantošanā un saglabāšanā. Lekcija lika aizdomāties par to, ka pārmaiņas muzejos ir neizbēgamas, tāpēc tās jāplāno. Taču ir tik viegli kļūdīties, ja pietiekami nenovērtējam daudzveidīgo sabiedrības grupu intereses attiecībā uz vietējo kultūras mantojumu. Šādai nevērībai var būt dramatiskas sekas muzeja dzīvē - no sabiedrības novēršanās līdz pat publiskam konfliktam.

Kā jau ierasts, Anita Jirgensone un Una Sedleniece ir sarūpējušas dažas bildes, kas sniedz ieskatu otrdienas muzeoloģijas studijās un ļauj arī mums ielūkoties Biržu muzejā:

Tags: