Pēc vētras. Otrā mācību diena Muzeoloģijas vasaras skolā

Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolas organizētāja Anita Jirgensone sniedz ieskatu otrās mācību dienas norisēs: pēc pirmdienas vakarā piedzīvotās vētras, kad šķita, ka debesis ar zemi jaucas kopā, rīts Baltijas Muzeoloģijas skolā sākās mierīgāk - ar prāta vētru.

Otrās dienas tēma - krājuma izmantošana. Dalībnieki ar atzinīgiem aplausiem novērtēja Fransuā Meresa lekciju par muzeja krājuma eksponēšanas prakšu vēsturisko attīstību un Susannas Petersones ieskatu mūsdienu aktualitātēs, īpaši saistībā ar kolekciju mobilitāti.

Attēlā: Susanna Petersone stāsta par kolekciju mobilitāti

Pēcpusdiena sākās ar grupu darbu. Katras komandas uzdevums bija izstrādāt muzeju analīzes plānu un izraudzīties metodes, kas būs jāizmanto trešdien, apmeklējot Žemaitijas muzejus.

Otrajā mācību dienā gūtā atziņa:

Muzeja objektivitāte ir ilūzija. Muzeja krājums ir daudzu cilvēku subjektīvās izvēles rezultāts.

Pievakarē notika iepazīšanās ar Klaipēdas muzejiem: Pils muzeju, Pulksteņu muzeju un P. Domsaiša mākslas galeriju. Lūk, daži attēli no vasaras skolas klausītāju un lektoru ekspedīcijas Klaipēdas muzejos:

Aldis Barševskis, Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja galvenais krājuma glabātājs, Klaipēdas pils muzejā

 

Agrita Ozola, Jānis Garjāns un divi Klaipēdas viduslaiku iemītnieki Klaipēdas pils muzejā

 

Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolas dalībnieki Klaipēdas Pulksteņu muzejā


Iveta Ruskule, Ogres vēstures un mākslas muzeja direktore, un Aldis Barševskis Pulksteņu muzejā rēķina, cik ir pulkstens pēc Klaipēdas laika

 

Susanna Petersone novērtē vētras postījumus Klaipēdā

Otrdienas vakarā Klaipēdā atkal ducināja pērkons un debesis bija novilkušās melnas, arī vējš pūta dūšīgi. Jācer, ka trešdien tomēr būs ceļošanai labvēlīgs laiks, jo vasaras skolas dalībnieki dodas izbraukumā uz Žemaitijas Mākslas muzeju, Aukstā kara muzeju, Kretingas muzeju un Palangas Dzintara muzeju.

Tags: 

Pievienot komentāru

CAPTCHA
Pārbaudam, vai mājas lapu apmeklē dzīva būtne
Target Image