Petera van Menša lekcija Viļņā

Viļņas Universitātes Komunikācijas zinātņu fakultātes Muzeoloģijas katedra piedāvā noskatīties un noklausīties Petera van Menša / Peter van Mensch, viena no mūsdienu izcilākajiem muzeologiem,  6. marta publisko lekciju Jaunā domāšana muzeoloģijā | New thinking in museology Viļņas Universitātes Senāta zālē. Pirms lekcijas - īsi ievadvārdi lietuviski, lekcija angļu valodā.

Lekcija ir veltīta trīs nozīmīgām paradigmatiskām izmaiņām - divas no tām saistās ar muzeoloģijas vēsturi, bet viena, iespējams, norisinās jau šodien un ietekmēs muzeju nākotni. Hronoloģiski pirmā izmaiņa iezīmējās ap 1900. gadu, kad muzejiskais darbs veidojās kā profesija; otrā norisinājās 20. gs. 70. gados, kad tika no jauna izvērtēta un akcentēta muzeju sociālā loma. Peters van Menšs uzskata, ka trešā nozīmīgā izmaiņa norisinās šodien un to ir izraisījusi informācijas tehnoloģiju straujā attīstība.

Petera van Menša publiskās lekcijas Lietuvā var noklausīties arī klātienē - te var iepazīties ar lekciju plānu.

Te papildus pievienojam citus Viļņas universitātes Komunikācijas zinātņu fakultātes Muzeoloģijas katedras veiktos Petera van Menša priekšlasījumu video ierakstus:

"Re-conceptualising learning in museums" 20.03.2013

"Do museums need to be replaced by something else?" 24.04.2013

"Museums for all? Museums and their communities" 14.05.2013

 

 

Tags: 

Pievienot komentāru

CAPTCHA
Pārbaudam, vai mājas lapu apmeklē dzīva būtne
Target Image