Sākusies pieteikšanās 2014. gada Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolai

Baltijas Muzeoloģijas skola aicina muzeju profesionāļus pieteikties intensīvai un bagātinošai mācību nedēļai - šoreiz no 8. līdz 14. jūnijam  Hāpsalu, Igaunijā. Vasaras skola ir starptautisks, ilgtermiņa tālākizglītības projekts, kas tiek īstenots, sadarbojoties Latvijas, Igaunijas un Lietuvas muzeju nozares profesionāļiem, ar visu triju Baltijas valstu kultūras ministriju atbalstu.

Attēlā: Hāpsalu panorāma. BMS publicitātes foto.

Vasaras skolas mērķis – muzeoloģiskās domas attīstīšana un stiprināšana  Baltijas valstīs, muzeju darba profesionāļu kontaktu stiprināšana un pieredzes apmaiņa, kā arī labāko Baltijas valstu un citu zemju muzeju teorijas un prakses paraugu studēšana.

11. Starptautiskās Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolas pamattēma ir "Muzeju komunikācija ar sabiedrību - redzamo un neredzamo". Pamattēmas izklāstā, lekcijās un diskusijās tiks ietverti tādi muzeju komunikācijas politikas veidošanas un īstenošanas praksē aspekti kā interpretācija, mācības muzejā, pieejamība un iekļaušana. Mācības notiek angļu valodā. Visa informācija latviešu un angļu valodā - par pieteikšanos 2014. gada Starptautiskajā Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolā; par skolas programmu; lektoriem un dalībniekiem; lektoru ieteiktajiem mācību un diskusiju materiāliem - atrodama BMS tiešsaistes vietnē.

Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolas lektores šogad ir Diāna Valtere / Diana Walters (Zviedrija) un Mišele Teilore / Michèle Taylor (Lielbritānija).

Diāna Valtere ir starptautiskā konsultante muzeju un kultūras mantojuma jomā. Viņa specializējusies pieejamības, līdzdalības, starpkultūru dialoga, muzeja izglītības, menedžmenta un profesionālās attīstības jautājumos. Diāna ir dzimusi Lielbritānijā, bet strādājusi vairāk nekā 20 valstīs kā projektu vadītāja, koordinatore, pētniece un lektore; ir vadījusi Gēteborgas Universitātes Starptautiskās Muzeja studiju maģistrantūras programmu. Patlaban Diāna dzīvo Zviedrijā un strādā nevalstiskajā organizācijā „Kultūras mantojums bez robežām”, kur pārrauga muzeju un muzeju interpretācijas attīstību Rietumbalkānu reģionā un citās pārejas posma valstīs. Diāna Valtere ieguvusi doktora grādu Ņūkāslas universitātē.

Mišela Teilore,  Kembridžas universitātes absolvente, ieguvusi maģistra grādu integrējošajā psihoterapijā Birmingemas universitātē, ir sertificēta pasniedzēja un Līdztiesības un dažādības institūta biedre. Viņa jau vairāk kā divdesmit gadu strādā ar indivīdiem un organizācijām, veicinot viņu izglītību, izaugsmi un attīstību. Viņas personīgā pieredze veidojusi īpašo pieeju darbā ar invalīdiem. Mišela cieši sadarbojas ar muzejiem un mantojuma institūcijām, tostarp Britu muzeju un Londonas Dabas vēstures muzeju, kā arī dažādām kultūras institūcijām un augstskolām.

Lai pieteiktu līdzdalību BMS-2014, ir jāaizpilda pieteikuma veidlapa (kas pievienota arī šīs ziņas pielikumā) un līdz 15. aprīlim jānosūta elektroniski Anitai Jirgensonei, Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolas organizatorei no Latvijas puses: Anita.Jirgensone@gmail.com.

PielikumsIzmērs
pieteikums_2014.doc47 KB
Tags: 

Pievienot komentāru

CAPTCHA
Pārbaudam, vai mājas lapu apmeklē dzīva būtne
Target Image