Sākusies pieteikšanās LKA profesionālās pilnveides izglītības programmai "Muzeju darbības pamati"

Līdz 15. janvārim Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) aicina pieteikties profesionālās pilnveides izglītības programmai “Muzeju darbības pamati”. Programmā tiks organizēti četri tematiski lekciju cikli: “Muzejs kā institūcija un tā darbības aspekti”, “Pētnieciskais darbs muzejā”, “Darbs ar muzeja krājumu” un “Muzeju komunikācija ar sabiedrību”. 

Mācības norisināsies pirmdienās no 2020. gada 27. janvāra līdz 8. jūnijam, Rīgā, LKA telpās Ludzas ielā 24, kā arī dažādos muzejos.

Programmas mērķis ir vairot izpratni par muzeju kā vienu no kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas, izpētes un popularizēšanas veidiem, kā arī par dažādu profilu muzeju darbības specifiku un aktualitātēm muzeju jomā; sniegt zināšanas, kas noderīgas praktiskajā darbā jebkurā muzeja profesijā.

Profesionālās izglītības programmā plānots apgūt teorētiskas zināšanas par muzeja kā institūcijas darbību un filozofiju, ietverot arī muzeju attīstības vēsturi un nozares normatīvo bāzi, izpratni par muzeju lomu sabiedrībā un muzeja pamatfunkcijām: vērtību uzkrāšanu un saglabāšanu, pētniecību, komunikāciju.

Programmas absolventi iegūs praktiskas zināšanas par darbu ar muzeja krājumu: krājuma veidošanas politiku, priekšmetu glabāšanu un saglabāšanu, priekšmetu signēšanu, uzskaiti, izmantošanu muzeja darbā u.tml. Tāpat tiks sniegts ieskats muzeja kā organizācijas darbībā -  muzeju menedžmenta, mārketinga, iekšējās un ārējās komunikācijas jautājumos. Programmas dalībniekiem piedāvās arī zināšanas par ekspozīciju un izstāžu veidošanu un darbu ar apmeklētājiem, t.sk. pamatiemaņas muzejpedagoģijā.

Programmas ietvaros lekcijas vadīs tādi nozares profesionāļi kā Jānis Garjāns, Anita Jirgensone, Gundega Dreiblate, Agrita Ozola, Vija Stikāne, Anita Meinarte, Annija Vucāne, Ārija Ubarste, Astrīda Rogule, Laila Majore, Ģirts Boronovskis, Anna Balandina, Annija Sauka.

Absolvējot programmu, dalībniekiem tiek izsniegta apliecība par profesionālās pilnveides izglītību.

Maksa par kursu apguvi: EUR 340.00. Vietu skaits grupā ierobežots.

Pieteikšanās elektroniski līdz 15. janvārim, aizpildot pieteikuma veidlapu.

Ziņa papildināta: pieteikšanās profesionālās pilnveides izglītības programmai “Muzeju darbības pamati” kursam, kas sākas 2020. gada 27. janvārī, noslēgusies.

Jautājumu gadījumā sazināties ar kursu koordinatorēm:

Dārta Anna Rubena (kursi@lka.edu.lv, 25636523)

Kristīne Freiberga (kristine.freiberga@lka.edu.lv)

Tags: