Konference „Muzeji un reģionālais tūrisms: tendences un perspektīvas”

Starptautiskās Muzeju padomes Latvijas Nacionālā komiteja un Starptautiskās Muzeju padomes Lietuvas Nacionālā komiteja 2021. gada 23. novembrī aicina uz tiešsaistes konferenci „Muzeji un reģionālais tūrisms: tendences un perspektīvas”. Ziņas pielikumā pieejama un lejupielādējama konferences programma.

Konference tiek īstenota Starptautiskās Muzeju padomes (ICOM) Solidaritātes projekta „Muzeju tendences un perspektīvas: fokuss uz Lietuvu un Latviju” | ICOM Solidarity Project “Museum Tendencies and Perspectives: Focus on Lithuania and Latvia” ietvaros. 

Covid-19 pandēmija īpaši smagi skāra tūrisma nozari, apturot starptautiskā tūrisma plūsmu. Taču tiklīdz epidemioloģiskās situācija to pieļāva, gan Baltijas valstīs, gan citviet pasaulē bija vērojams straujš vietējā un reģionālā tūrisma uzplaukums, kam spilgts piemērs bija 2020. gada vasaras „Baltijas burbulis”. Tāpēc 2021. gadā tika veikts pētījums Latvijā un Lietuvā, lai apzinātu muzeju aktuālo situāciju un potenciālu reģionālā tūrisma piedāvājuma attīstīšanā. Gan pētījuma rezultāti, gan nozares speciālistu labās prakses piemēri izskanēs 23. novembrī, konferencē „Muzeji un reģionālais tūrisms: tendences un perspektīvas”. 

Pētījumā gūtās atziņas konferencē prezentēs Latvijas Kultūras akadēmijas Zinātniskās pētniecības centra vadošā pētniece Dr. art. Baiba Tjarve un Viļņas Universitātes Komunikācijas fakultātes dekāns, profesors Dr. Rimvids Laužiks | Rimvydas Laužikas.

Augstskolas “Turība” Tūrisma pētniecības centra vadītājs Dr.oec. Ēriks Lingebērziņš priekšlasījumā akcentēs mehānismus, kā tūrisma produkta izplatīšanas ķēdes savā piedāvājumā iekļauj objektus, kā muzeji kļūst par daļu no tūrisma produkta un kā tūrisma industrija reaģējusi un pielāgojusies aktuālajai situācijai. 

Konferencē ar ziņojumiem uzstāsies Latvijas un Lietuvas muzeju un tūrisma informācijas centru (TIC) pārstāvji. Savos pieredzes stāstos dalīsies speciālisti no Biržu novada muzeja un Šauļu TIC, Jēkabpils Vēstures muzeja un Alūksnes TIC. 

Ņemot vērā šī brīža epidemioloģisko situāciju, konference notiks tiešsaistes platformā Zoom. Konferences darba valoda būs angļu, taču Zoom dalībniekiem būs pieejams tulkojums latviešu un lietuviešu valodā. Zoom tiešraides dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc tiks nodrošināta konferences translācija angļu valodā ICOM Latvija Facebook lapā un ICOM Lietuva Facebook lapā.

Konferences klausītājus, kuri vēlēsies sekot līdzi un piedalīties diskusijā platformā Zoom, lūgums dalību pieteikt līdz 17. novembrim, aizpildot tiešsaistes pieteikuma veidlapu.

Lai nerastos nevēlamas tehniskās kļūmes, pārbaudiet, lai datorā būtu instalēta jaunākā Zoom versija. 

Projekts „Muzeju tendences un perspektīvas: fokuss uz Lietuvu un Latviju” tiek īstenots ICOM Solidaritātes projektu finansējuma ietvaros.

 
PielikumsIzmērs
konferences_programma.pdf201.3 KB