Latvijas Muzeju biedrības mājaslapai jauna versija

Šajā saspringtajā un mazliet sirreālajā laikā ir arī priecīgas ziņas  un tās bieži saistītas ar to, ko varam atrast, nepārvietojoties fiziskajā realitātē, bet no mājām, no datora ielūkojoties tīmeklī. Tā, Latvijas Muzeju biedrība vakar, 19. martā, ir atvērusi  jauno, ilgi gaidīto mājaslapas versiju un aicina to apmeklēt

Attēls: ekrānšāviņš no vietnes muzeji.lv

Par mājaslapas atvēršanu Latvijas Muzeju biedrība ziņo savā Facebook lapā. Lapa ir labi skatāma gan datora, gan mobilo ierīču ekrānos. Tai ir četras galvenās izvēlnes – "par biedrību", "gada balva", "speciālistiem" un "notikumi". Izvēlņu nelielais skaits tiešām padara lapu viengabalaināku un pārskatāmāku, vairs nav jāmulst izvēlņu pārbagātības dēļ. 

Divas no šīm izvēlnēm – "par biedrību" un "gada balva" ved uz sadaļām, kuru saturs ir mazāk mainīgs, savukārt divas pārējās sadaļas domātas aktuālajai informēšanai – gan vēstot par muzejiem plašākai publikai, gan sniedzot informāciju, kas domāta konkrētai mērķauditorijai, proti, muzeju speciālistiem; muzejiem, kas ir Latvijas Muzeju biedrības biedri, u.tml. Šobrīd saturiski visbagātīgākā sadaļa ir tieši muzeju speciālistiem domātā, savukārt notikumu sadaļa vēl gaida jaunas ziņas.

Protams, atverot lapu, ir tāda kā nepabeigtības sajūta – šķiet, te būtu vēl kaut kam jābūt, kaut kas jāpamaina. Tā patiesi ir, Latvijas Muzeju biedrība ziņo, ka tuvākajā nākotnē mājaslapai gaidāmi divi būtiski papildinājumi – mūsdienīgs, ērti lietojams Latvijas Muzeju katalogs un angļu valodas versija. Gaidāmi arī saturiski papildinājumi – jaunas ziņas, jauni raksti. Tā, jaunākais raksts sadaļā muzeju speciālistiem – "Rekomendācijas muzeju darba organizācijai ārkārtas situācijā" – ir visnotaļ aktuāls.

Latvijas Muzeju biedrība arī aicina sniegt priekšlikumus mājaslapas funkcionalitātes uzlabošanai, rakstot uz e-pasta adresi muzeji@muzeji.lv vai sūtot ziņu Latvijas Muzeju biedrībai Facebook